Sosyal Medya

Ordu

Erdoğan'ın aday tanıtım toplantısında dikkat çeken detay

Salı günü yapılan Ak Parti Grup Toplantısında partisinin 10 belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan, bugün yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında 21 belediye başkan adayını daha açıkladı. 

Salı günü yapılan Ak Parti Grup Toplantısında partisinin 10 belediye başkan adayını açıklayan Başbakan Erdoğan, bugün yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında 21 belediye başkan adayını daha açıkladı.

GÖZLER O'NU ARADI, ANCAK...

Erdoğan, adayını açıklamadan önce ekrana, belediyelerin çalışmaları yansıtıldı. Başbakan Erdoğan'ın adayı açıklamasının ardından ise söz konusu şehrin il başkanı ile milletvekilleri sahneye davet edildi. Ancak sıra Ordu'ya geldiğinde bir detay dikkat çekti. Ordu milletvekilleri sahneye çıktığında bir ismin olmadığı görüldü. O isim ise daha önce yapılan kabine revizyonunda görevden alınan Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'di.

 

 

İDRİS NAİM ŞAHİN'İN SON UMUDUYDU

Şahin'in, görevden alma konusunda Başbakan Erdoğan'a kırgın olduğu söyleniyordu. Şahin'in Ordu için Belediye Başkanlığını istediği, yapılan araştırmaların da onu desteklediği biliniyordu.

ŞAHİN, GAFLARIN BAKANIYDI

İdris Naim Şahin, görevde kaldığı süre içinde yaptığı açıklamalar ve gaflarla sık sık gündem oldu. Şahin, iki yıl önce Ankara'da gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlerden kameralar önünde 'adet' diye bahsedip tepki çekmişti.

Samsun'da jandarmanın terörist sanıp ateş açtığı iki kardeşten birinin ölmesi üzerine aileye taziye ziyaretine giden Şahin, 'Aksilik bu ya öbürü de ölebilirdi' ifadesini kullanmış ve sosyal medyanın diline düşmüştü.

Şahin yine kendisine mikrofon uzatılan bir anda, 'Her an Kuzey Irak'a kara harekatı yapabiliriz' diyerek gündemi hareketlendirmiş, ancak bu açıklaması Başbakan Erdoğan tarafından yalanlanmıştı.

Gafların bakanı, bir TEDAŞ işçisinin ölümü nedeniyle inceleme yapmak için gittiği Erzurum'da kendisine, 'Sizi gördüğüme çok sevindim Bakanım' diyen yaşlı bir amcaya, önce 'Takla at' sonra da 'Oyna' talimatı vermiş, yine tartışmaların odağına oturmuştu.

Ard arda gelen gaflardan rahatsızlık duyan Ak Parti çevreleri ise Başbakan Erdoğan'a, 'İdris Naim Şahin'i dizginleyin' mesajı iletmişti. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.