Sosyal Medya

Makale

Beykoz ve Seçim

https://www.ekremimamoglu.com/

Beykoz ve Seçim

 

2009 yılında yerel seçimlerin yapılacak olması ile başlayan seçim çalışmaları adayların açıklanması ile birlikte ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir TOPBAŞ’ın Seçim Koordinasyon merkezini açması ile Beykoz’da başladı,

                 Seçim startının yapıldığı Beykoz Belediye Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği, İl genel meclisi üyeliği için kıyasıya ama demokratik yapı içinde Sivil toplum örgütlerinin ziyaretleri ile başladı. Âcizane bizde Beykozlulara bir hizmet etmek baha binde

Meclis üyeliği gibi onurlu ve kutsal göreve talip olduk. Ümidimiz aday olabilmek ama şu sıralar yapılan düzenlemelerin sürdüğünü söyleyebiliyorum.Her şey kader kısmet,kısmetten fazlası olmuyor.Büyüklerimiz ne düşünür bilemem ama önemli olan Beykoz gibi bir ilçe’nin Belediye Meclis üyesi olabilmek için toplamış olduğum medeni cesaretim olsa gerek,çünkü ileri gelen ağabeylerim hep bana bunu telkin ediyorlar.Bizde eğer listeye giremez isek “Aday Olmak bile bir erdemdir” deyip,aday olduğum Ak Parti’nin Beykoz’da pek tabiidir ki başarıya ulaşması için 29 Mart’a kadar çalışacağız.

                 “Her şey Beykoz için “diye yola çıktığımız seçim yarışından birinci olmak. Umarım Beykoz’a son 5 yıl için de yapılan 800 milyarlık yatırımın semeresini ve  Küçüksu’yu hatırlıyorsunuzdur derenin durumunu, yanından geçilmiyordu.Plaja bakmak bile istemiyorduk.Şimdi ise ne durumda insanlar her halde bu ayrıntıyı Beykoz’da daha yapılan yeni çalışmaları da iyi sentez ederek,değişimin gücünün Beykoz’da neleri başarabileceğini görerek seçimde ince bir seçici jüri gibi karar vereceklerdir.

        Önümüzdeki süreç Beykoz için en önemli yatırımların gerçekleştireceği bir dönem olacaktır. Büyükşehir ile Beykoz Belediyesinin aynı çalışma performansına sahip bir yönetimlerin göreve gelmesi gerekir. Görüyorsunuz yıllarca İstanbul’da yapılamayan metro çalışmaları hep farklı görüşlerin farklı kurumlara sahip olmasından kaynaklandı. Ama İktidarın İstanbul Büyükşehir Belediyesine vermiş olduğu izinler çerçevesinde gerçekleşmesi sağlanmıştır. Hatırlayın yıllarca Kadıköy-Kartal metro çalışmaları bu şekilde. Hatırlayın İdo’nun bu günkü duruma gelmesini deniz yollarının devrinin yapılamaması yüzünden yıllarca insanlar Boğaz köprüsünde saatlerce trafikte beklemek zorunda kalmıştır. Bakın şimdi Metrobüs Köprü üzerinden geçip Anadolu yakasına geçiyor. Bütün bunlar birbirlerine bağlı kurumların aynı görüşteki yönetimlerin koordine çalışmaları ile mümkün olabiliyor. İşte Beykoz’da da Büyükşehir Belediyesinin kazanması yönünde alacağı başarıya bağlıdır. Bizlerde Beykoz’da seçimin sonucunu bu yönde gerçekleştirmeliyiz. Bu sadece Beykoz’da partilerin seçim kazanma stratejisi değil, Beykoz’da yaşayan insanların ortak düşünce paydası olması gerektiği bir durumdur. Beykoz’un sorunları ancak koordineli işbirliği içinde sürekli ve hızlı gelişecek projeler ile gerçekleşeceğini göz ardı etmemek lazım.

 

              Seçim sonrasında geçmişte Beykoz Belediyesi yönetimlerinin biliyorsunuz sokak ve caddelerin buraya bu belediyeler bakıyor. Bu sokak veya Cadde bizim görev alanımızda değil anlayışı ile karşı karşıya kalmıştık. Geçmişte yaşanan bu durumun ortaya çıkması durumunda ise Beykoz’da yaşayanların alması gereken hizmetlerin birçoğundan yoksun kalacağı, Beykoz’un ise bir adım ileri gidemeyeceği atıl geçecek yılları olacaktır. Her şeyden önce Beykoz’da yaşayacak olmanın ve yaşarken Metropol İstanbul’da yapılan hizmetlerin nimetlerinden ilçe insanı olarak gayrı safı milli hasıladan payımıza düşeni elde etmek hakkımız olacağını düşünerek hareket lazım,bu bilinç içinde olmalıyız.Bu duygularım ile Tüm Beykozlu hemşerilerime saygılarımı sunuyor.Beykoz’da parti ayrıt etmeksizin Başkan adaylarına,Belediye Meclisi adaylarına,İl genel meclis adaylarına sonsuz başarılar dilerim. 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.