Sosyal Medya

Makale

Teşekkürler STK? lar

https://www.ekremimamoglu.com/

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerinin gerçek dostlarla değil de, menfaat-çıkar duyguları ile dostluk kurularak yapılması gerektiğini erkenden öğrettiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerine körü körüne biat etmemeyi geç de olsa öğrettiğiniz için

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerinin dost bildiklerinin aslında dostluktan öte kaygıları olduğunu ve onlar için dostluğun amaçları için sadece bir araç olduğunu anlamamı sağladığınız için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerinin tüm kirliliğine rağmen daha şimdiden  zaman paylaşmaya değer, sohbet edebildiğim, bana bir şeyler katan birçok insan tanımama vesile olduğunuz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerinin kavram olarak binlerce yanlışlarını içinde barındıran işe yaramaz yapısı içerisinde bulunmalarına rağmen, yinede, İstanbul anakent gibi bir Kent’e, İllerinden, İlçelerinden, Köylerinden göç etmiş gelip İstanbul’da hemşeri sıcaklığını az ya da çok, benim de o insanlara fayda sağlama imkânı verdiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütlerinin içinde her zaman Başkan ve yönetici olmak için sinsi düşüncelerini siyaseten de olsa Üyelerin idare edilmesindeki cin fikirler ile kendi düşüncelerini birleştirerek kendi fikrine hizmet edecek yönde sağlamlaştırması yönündeki ustalığı göstererek kendini hep önde olmasını sağlayan Başkan ve Yönetici profillerini tanıttığınız için.

Bu durum karşısında bana ne yapılması gerektiğini yaşayarak öğretip, bu yönde neleri yapmamam gerektiğini ve bu vesileyle maske takmanın önemli bir değer olduğunu bütün çıplaklıkla bana öğrettiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütüyüz diye ortaya çıkan, aslında Başında bulundukları kurumları Siyasi kariyerleri ve yaptıkları ticari işleri için İş kapma aracı olarak kullanmaları konusunda, işine yarayacak bürokrat atamalarında bile rol oynayacak bir kurum olarak kullanmak, atanmasını sağladığı bürokratlar üzerinden siyasi ve ticari işleri için rant sağlamak ve bir araç olarak kullanıp, buna da Hemşerilerinin saf temiz duygularını istismar edip, kullanarak yaptıklarını gösterip, bu düşünceye sahip insanlardan uzaklaşmam gerektiğini kısa zamanda bana öğrettiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Sivil Toplum Örgütleri içinde ve bu platformlarda en çok adam kullanabilenin, beklentilerini en iyi gizleyenin, ben istemiyorum ama. Çıkarcıların daha değerli olduğunu hatırlattığın için. Yandaş olmanın yanında çıkarcıların, Üçkâğıtçıların, yalakalık yapanların daha çok prim yaptığını öğrettiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Siyasi çalışmalarım esnasında geleceğimle ilgili planlarda göbeğimin kesilmesini kendimden başkasına bırakmamak gerektiği gerçeğini ve yardımlarını istediğin insanların aslında yaptık ettik, yapacağız, edeceğiz demelerinin altında daima bir olumsuzluğun yatabileceği gerçeğiyle yüzleştirdiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Bu camiada yapıp ettiklerini sadece kendin için getirisini sadece kendin için harcaman gerektiğini, çalışmalarının getirisini başka insanlar için harcamaman gerektiğini, her şeyi biliyorum ben yaparım demeyi marifet olarak kendine görmeme gerektiğini bana öğrettiğiniz için.

 

Teşekkürler STK’ lar, Köle gibi sormadan sorgulamadan çalıştığın sürece çok iyi olurken, ayaklarına ayak bağı olduğun düşünüldüğünde nasıl da sırtını sıvazlayan insanların, birden nasıl da tepki veren duruma geçip, camiadan izlerimizin silinmesini istediğini bana gösterdiğiniz için;

İlişkilerinde kendinden yapmacık olanın ve insana kızsa da belli etmemeye çalışarak yüzüne gülerken tek seferde dişlerinden en fazlasını gösterebilenin, yalakalık sınırlarını en çok zorlayarak, efendim siz en iyisini bilirsiniz diyenin hep ve daima tercih edildiğini öğrettiğiniz için.

 

Değerli okuyucularım, bu haftaki yazımın devamına gelecek sayıda devam edeceğiz. Daha bu bir kısmıdır. “Sivil Toplum Örgütlerindeki gördüklerimi ve gerçekleri” gelecek sayıda bekleyin.

 

Mutlu kalın, Bayramınızı en içten duygularım ile kutluyorum. 

Saygılarımla

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.