Sosyal Medya

Makale

RİZE?DE NEDEN BÜYÜK GAZETE YOK?

Baştan söyleyelim bu yazıdaki amacımız kesinlikle yayında olan mevcut gazeteleri kötülemek veya küçümsemek değil aksine onların daha iyi olmaları içindir.

Malumunuz Rize merkez ve ilçelerinde yayın yapan onlarca gazete var. Bazıları günlük, bazıları da haftalık.

Yayınlanan gazetelerin etkinliğine gelince maalesef bu konuda pek de başarılı değiliz.

Bunda önemli etkilerde var. İlimizin ekonomisi, halkımızın gazeteye bakış açısı gibi.

Fakat yukarıdaki ve onlara ilave edeceğimiz olumsuz etkenler yine de ilimiz Rize’de etkili ulusal baz tadında ama yöresel içerikli bir gazeteyi halkımıza sunmayı engellememeli.

Elbette ki mevcut gazeteler ve orda görev yapanlar ellerinden geleni yapıyorlardır. Fakat bu yeterli olmuyor. Komşu il Trabzon çok kaliteli ve de etkili gazeteler çıkarıyor. Ta İstanbul’daki bayilerde bile satılıyor. Şimdi diyeceksiniz ki orası Trabzon ve orası bizden daha büyük bir şehir.

 Peki, dediğinize katılıyorum. Ama size başka bir örnek vereceğim. Rize’de 2 televizyonumuz uydudan yayın yapıyor. Fakat Trabzon’dan ise 1. Buna ne diyeceksiniz. Neden TV’de kısmen de olsa yaşanan başarı gazete bölümünde de yaşanmasın?

Rize’de görev yapan gazeteciler muhakkak bunu başarır, buna şüphem yok. Çözüm ya mevcut gazeteleri büyütecek olanlarda veya yeni bir gazete çıkaracak olan işadamlarındadır.

Rize ve ilçeleri modern kaliteli bir matbaadan çıkacak olan renkli çok sayfalı ulusal tadında yerel bir gazeteyi hak ediyor.

Umarım bu hak, bir gün hak sahiplerine verilir.

 

 “ Spor “  Köşesi 

Ardeşen GSK’nın Büyük Başarısı

  29-08-2012 17:47
Ardeşen Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü S. Rauf Oğuz, Hemşin Özel İdare Müdürlüğüne atandı.

 
Ardeşen GSK bayan hentbol takımı onca imkânsızlıklara rağmen inanılmazı başararak süper lige çıktı. Bu başarıda sporcu arkadaşlarımız ve Ardeşen halkı kadar onlara destek veren herkesin büyük emeği var. Ama şüphesiz o emeğin en büyüğü Ardeşen GSK onursal başkanı Dursun Yaşaroğlu’na ve kulüp başkanı Rauf Oğuz’a aittir. 
 

Gerek Sayın Yaşaroğlu’nu gerekse Sayın Oğuz’u yakından tanıdığımdan, açıkçası bu başarıları bana hiç de sürpriz gelmedi. Onların ileride çok daha iyi işler çıkaracağına eminim.

Ardeşen GSK bayan hentbol takımının süper ligde kalıcı olmasını hatta Avrupa arenasında yer almasını istiyorsak, sadece kulübe ve sporculara değil basta Ardeşen halkı olmak üzere yörenin önde gelen işadamlarına büyük görev düşmektedir. Eğer görevden kaçınılırsa bu ligde misafir bir takım oluruz. Hedeflenen tüm projelerde hayal olur. Bilindiği gibi bunun örneklerini maalesef yaşadık. O yüzden lütfen bu kez ışı sıkı tutalım ve elimizdekinin değerini bilelim. Kaybettikten sonra zaten bir anlamı kalmayacak.

 “ Kripto “  Köşesi 

“Çıt” diye

Bazen sizi heyecanlandıran yeni projeler üretirsiniz.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için adım adım hedefe doğru ilerlersiniz.

Ama bir gün hayalleriniz çıt diye zedelenir.

İç kanama gibidir. Dışarı aksa rahatlayacaksınız

Ama içerdedir kanama.

Hayallerinizi ya ertelersiniz yâda sonsuza kadar kaparsınız.

Kanama devam ederken siz topallaya topallaya hayata devam edersiniz.

Acaba iyileşince hayalleriniz çıt diye zedelenmeden önceki gibimidir?

İşte o muamma….

Not: Lütfen sağlığımızın değerini bilelim. İnsan sorun yaşayınca anlıyor.

 

… Ve Son Nokta.

Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır.(Atasözü)

  

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.