Sosyal Medya

Trabzon

Başbakan Trabzon Büyükşehir Adayını Açıkladı

AK Parti belediye başkan adaylarını açıklamaya devam ediyor. Başbakan Erdoğan'ın ilan edeceği adaylar arasında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu da bulunuyorhttps://www.ekremimamoglu.com/


...
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan... ile 61saat
 Belediye Başkanı ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bugün AK Parti'nin 90. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilecek.

Toplantı saat 14.00'da Ankara ATO Congresium'da başladı. Başkan Gümrükçüoğlu'na destek vermek ve bu önemli günde yalnız bırakmamak için Trabzon'dan gelen AK Parti kurmayları da toplantıyı yakından takip ediyorlar. Trabzon'dan AK Parti İl Başkanı Adnan Günnar, Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, İl Genel Meclisi Başkanı Haydar Revi, Kadın Kolları İl Başkanı Havva Gümüş, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Karaoğlu İlçe başkanları, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

BALTA GÜMRÜKÇÜO?LU'NU KUTLADI

Trabzon'dan gazetecilerin de katılacağı toplantıya AK Partili eski yöneticilerden HAS Parti eski İl Başkanı Ömer Topaloğlu, Ali Kaan, avukat Ayşe Sula Köseoğlu, doktor İrfan Coşkun, Aslıhan Bezirganoğlu gibi çok sayıda önemli ismin katılması dikkat çekti. Gümrükçüoğlu'nun adaylığı açıklanmadan en büyük rakibi diye kulislerde adı geçen Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Muhammet Balta da aday tanıtım toplantısına katılarak Gümrükçüoğlu'nu kutladı.


GÜMRÜKÇÜO?LU'NU AÇIKLADI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak mevcut Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu açıkladı. Gümrükçüoğlu’nu açıklamadan önce Başbakan Erdoğan şu görüşlere yer verdi: “Sağlıkta, adalette, emniyette, ulaşımda DSİ’de spor kompleksleri ile özellikle Uluslararası müsabakaların yapıldığı Trabzon çok farklı bir konuma geldi. Trabzon’a söz verdik, büyükşehir oldu. Geçtiğimiz hafta Trabzon’daydım. İlçelerde açılışlar yaptık. 41 bin 61 kapasiteli dev stadın temelini attık. Beldiye Başkan adayımız, şimdi ki belediye başkanımız Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu”

İŞTE BAŞBAKAN'IN AÇIKLADI?I O İLLER

Artvin: Mehmet Kocatepe
Mehmet Kocatepe kimdir?

1 Ocak 1966 yılında Artvin Yusufeli, Altıparmak (Barhal) köyünde doğdu. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladıktan sonra, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Halk Eğitimi üzerine mastır yaparak "Bilim Uzmanı" unvanını aldı.Esnaf bir ailenin çocuğu olarak, gıda ve tekstil üzerine on yıl ticaretle uğraştı. 1992'de öğretmenliğe başladı. 1996-2003 yılları arasında TBMM'de çalıştı. 2003-2009 yılları arasında Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde Personel ve Eğitim Daire Başkanı olarak görev yaptı. Kocatepe, 25 Nisan 2009 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Evli ve 3 çocuk babası olup, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

Çankarı: İrfan Dinç (Mevcut başkan)

İrfan Dinç kimdir?
1964 yılında Çankırı´da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Çankırı´da, yükseköğrenimini ise 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi´nde tamamladı.Üniversite eğitiminin ardından siyasi hayata atılan Dinç, Çankırı´da ticari faaliyetlerde bulundu. 1989-1990 yılları arasında bir siyasi partide İl Müfettişliği, 1990-1996 yılları arasında İl Başkanlığı yaptı. 1996 yılında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek´in danışmanı olarak göreve başlayan İrfan Dinç, ardından Büyükşehir Belediyesi Metropol A.Ş.´de Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptığı 3 yıl içerisinde Ankara´da birçok rekreasyon alanı, köprülü kavşak çalışmalarının altına imzasını attı.
2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Ak Parti´den Belediye Başkanı seçildi.5 senelik belediye başkanlığı sürecinde aktif performans sergileyerek Çankırı´da belediyecilik anlayışını değiştiren Dinç, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti´den yeniden aday gösterilerek ikinci kez Belediye Başkanlığına seçildi.Dinç evli ve üç çocuk babasıdır.

Bilecik: Selim Yağcı (Mevcut başkan)

Selim Yağcı kimdir?
2004 Yerel Seçimlerinde Bilecik Belediye başkanı seçilmişti. 1966 yılında Bilecik ili Cumalı Köyü'nde doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Bilecik ile Çanakkale'de gerçekleştirdi. 1984 - 1988 yılları arasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 2009 Yerel Seçimlerde oyların %38′ini alarak AK Parti'den belediye başkanı olmuştu.

Karabük: Mehmet Ceylan
Mehmet Ceylan kimdir?
1958 yılında Safranbolu'da doğan Ceylan, ilk, orta ve lise öğrenimini Safranbolu ve Karabük'te tamamladı.
Konya D.M.M. Akademisinden (Selçuk Üniversitesi) bölüm birincisi olarak mezun olduğu Makine Mühendisliği eğitimini müteakiben, aynı daldaki yüksek lisans derecesini ise İstanbul D.M.M. Akademisinde (Yıldız Teknik Üniversitesi) tamamladı.Ceylan, 18 Nisan 1999 yerel seçimleriyle siyaset hayatına atılırken, bir dönem Safranbolu Belediye Başkanı olarak da hizmet verdi. 3 Kasım 2002 ve 22 Temmuz 2007 tarihli genel seçimlerde, iki kez Karabük Milletvekili seçilerek TBMM'de görev yapan Ceylan, 22. Dönem Milletvekilliği süresinde sırasıyla; Plan ve Bütçe Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyelikleri ile Türkiye - AB Karma Parlamento Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.23. Dönem Milletvekilliği süresinde ise Dışişleri Komisyonu Başkan Vekilliği ve NATO Parlamenterler Asamblesi üyeliği görevlerini yürüten Ceylan, TBMM'deki temsil sürecinde kuruluşunu gerçekleştirdiği, Türkiye-Suudi Arabistan Dostluk Grubunun da 8 yıl süreyle başkanlığını üstlendi. Kalkınma Bakanlığı Yardımcısı görevini sürdürmektedir. Evli ve 3 çocuk babası olan Ceylan, iyi derecede İngilizce biliyor.

Bolu: Alaaddin Yılmaz (Mevcut başkan)
Alaaddin Yılmaz kimdir?

1952 yılında Bolu'nun Seben ilçesinde dünyaya geldi. İlköğrenimini Seben İlkokulunda, orta öğrenimini Bolu Öğretmen Okulunda tamamladı. Çalışma hayatına 1970 yılında , mezun olduğu Seben İlköğretim Okulunda öğretmenlik yaparak başladı.1983-1986 yılları arasında Suudi Arabistan'da İnşaat Mühendisi olarak çalıştı.On yıl Bolu Belediyesinde meclis üyeliği yapan Yılmaz, 28 mart 2004 yerel seçimlerinde Belediye Başkanı seçildi.29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ikinci dönem Belediye Başkanlığı Makamını kazanan Alaaddin Yılmaz evli ve iki çocuk babasıdır.

Düzce: Mehmet Keleş

Mehmet Keleş kimdir?

1963 yılında Düzce de doğdu. İlk, orta ve liseyi Düzce de okudu.1988 yılında İstanbul Üniversitesi

Edebiyat Fakültesinden mezun oldu.Memuriyete İçişleri Bakanlığı Sivil Savunma Genel Müdürlüğünde başladı. Cumayeri ve Uzunköprü Sivil Savunma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne naklen tayin oldu. Personel Müdürlüğü, İstanbul İtfaiye Müdürlüğü, Bilgi Kaynakları Müdürlüğü ve İDO, Halk Ekmek,

BELBİM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerinde bulundu.2004 yılı Mahalli seçimlerinde Düzce Belediye Başkanı seçildi.5 yıl bu görevi yürüttü.2009 yılında İBBİETT Genel Müdürlüğü Abone İşleri Daire Başkanlığına atandı. Halen Türkiye Belediyeler Birliği GenelSekreter Yardımcısı ve UGETAM A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.Evli üç çocukbabası.2004'te AK Parti'den belediye başkanı seçilen Keleş bir dönem sonra tekrar aday gösterildi.

Kastamonu: Tahsin Babaş
Tahsin Babaş kimdir?

1967'de Kastamonu'da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası.

Aksaray: Haluk Şahin Yazgı

Haluk Şahin Yazgı kimdir?

1976'ta Ankara'da doğdu. Yıldız Teknik Üniversitesi'ni bitirdi. Evli ve bir çocuk babası.

Giresun: Prof. Dr. Yılmaz Can

Prof. Dr. Yılmaz Can kimdir?

1962'de Giresun'da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Evli ve 3 çocuk babası.

Şırnak: Ahmet Hamdi Yıldırım

Ahmet Hamdi Yıldırım kimdir?

Şırnak'ın ilk belediye başkanı.

Kütahya: Kamil Saraçoğlu

Kamil Saraçoğlu kimdir?

1959 Kütahya doğumludur. İlk,orta ve lise tahsilini (ihl) Kütahya'da tamamlayıp, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunudur. 1986'da ticari hayatına başlayıp, 1991 yılında 2 ortaklı bir şirket (oto cemre otomotiv ltd.şti.)kurarak halen ticari hayatına devam etmektedir. 1990 yılından itibaren aktif siyasetin içinde bulunmuştur.2001 de kurulan AK Parti il yönetim kurulunda kurucu üye olarak görev almış, 1. kongreden sonra il başkan yardımcılığı görevin de bulundu.2009'da il kongresinde il başkanlığına seçildi. 2011 genel seçimleri için görevinden istifa etti ve 2012 yılında tekrar il başkanlığına seçildi. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Adıyaman: Fehmi Hüsrev Kutlu

Fehmi Hüsrev Kutlu kimdir?

Fehmi Hüsrev Kutlu, 25 Şubat 1961, Adıyaman'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Serbest avukatlık yaptı. Adıyaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyamanspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanvekilliği, Adıyaman Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı, 22.ve 23. Dönem Adıyaman Milletvekilliği ile 23. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı İdare Amirliği yaptı. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zonguldak: Ali Bektaş

Ali Bektaş kimdir?
1961'de Zonguldak'ta doğdu. Kozlu Belediye Başkanı olan Bektaş evli ve 2 çocuk babası.

Tokat: Eyüp Eroğlu

 

AYRINTILAR GELİYOR


 

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.