Sosyal Medya

Makale

Ahlaksız olmaktansa, "yandaş" olmayı tercih ediyorum!

https://www.ekremimamoglu.com/

Ahlaksız değiliz ya, bırakın "yandaş" olalım! Bilgisayarımızın klavyesinden iğrençlik akmasın da, bırakın bize "yandaş" desinler!
Dahası var; iki yüzlü olmayalım da...
"Yandaş" olalım...
Bize "yandaş" diyenlere bakın!
Hınçları akıllarını başından almış bunların. Ne Allah korkusu, ne de vicdan kalmış bunlarda!.. Yazdıkları yetmiyor, gazetecilikten başka hiçbir işi olmayan meslektaşlarını tehdit ediyorlar!
Çalıştıkları gazeteler boy boy, Ergenekon iddianamesi yayınlarken, onlar "iftiraname" diyerek, dışarıya celalleniyorlar! Veli Küçük ağzıyla konuşan bu zevat, Ertuğrul Özkök'ü, Sedat Ergin'i, İsmet Berkan'ı da arasın ya!
Arayamazlar!
Kuyrukları ismini saydığım kişilerin ayaklarının altında çünkü!
"Özgürlük"
denilince mangalda kül bırakmayan "Bay Ergenekon"cular, meslektaşlarının "özel hayat"larını deşifre edecek kadar, alçalıyorlar!
Niye?
Ondan değil diye!
Onun gibi düşünmüyor diye...
Onun davasına hizmet etmiyor diye...
"Sen iftira atıyorsun!" diyerek, ekrandaki haberleri okuyan bir meslektaşını hem yazılı, hem de sözlü tehdit etmenin başka bir izahı varsa, siz söyleyin!
Ondan sonra da biz "yandaş" oluyoruz!
"Yandaş"ız ulan...
Senin gibi "Ahlaksız" olmaktansa, "yandaş" olmayı tercih ederim!

Ahlaksızlığın tarifi!
"Ahlaksız"
ın Türk Dil Kurumu'ndaki karşılığı şöyle:
-Dürüst davranmayan, kötü huylu, terbiyesiz.
Şimdi soruyorum:
BİR- Düne kadar, baştacı ettiğiniz, "Laikliğin tek teminatı" olarak övdüğünüz, "AK Parti iktidarının korkulu rüyası" olarak tarif ettiğiniz, Orgenerel Yaşar Büyükanıt'la ilgili, son bir haftada yazılanlar ve konuşulanlar ahlaki mi?
İKİ- Hayatınızda bir kez bile karşılaşmadığınız, arkasından sürekli küfür ettiğiniz Feşullah Gülen'le fikirleriniz uyuşmuyor diye, ona "Fetoş" veya "sümüklü" diyerek, hakaret etmeniz terbiyesizlik değil mi?
ÜÇ- Ankara'da masabaşı haber yapmak yerine, araştıran, soruşturan ve sürekli bilgi toplayan meslektaşınız Şamil Tayyar'ı, alkışlamak yerine onu "devletin gizli ajanı" ilan etmeniz ahlaksızlık değil mi?
DÖRT- Bu gazetenin genel yayın yönetmeni Mustafa Karaalioğlu, Erkenekon'daki pislikleri deşifre etmek yerine, Ergenekon'a hizmet eden yayınlar yapsaydı, Başbakan Erdoğan'ın "üvey evladı" mı olacaktı? Bir gazeteciye, "Başbakan'ın manevi evladı" yakıştırmasında bulunmak, ahlaksızlıktan da öte bir şey değil mi?

Ankara'ya ikinci Gökçek geliyor!
Osman Gökçek, ziyarete geldi, Çankaya'yı neden istediğini anlattı. Çok hızlı, CHP'nin kalesini gözüne kestirmiş:
-CHP, Çankaya'da düşecek?
Osman Gökçek, 50 kişilik bir timle hareket ediyor. İçinde CHP'liler de var. 3,5 yıl olmuş yola çıkalı. Diyor ki, "CHP'ye karşı değilim, Baykal kendisine rakip olacak bir adayı Çankaya'da göstermiyor. O yüzden adayım ben. Hizmet etmek istiyorum"
İyi çalışıyor, vakıfları gidiyor, Aleviler'in haklarını savunuyor. Gençlerle halı saha maçı yapıyor. Cenaze evine gidiyor, mahalle muhtarları ile görüşüyor. Taksicilerle, dolmuşçularla arkadaşlık yapıyor. Okullara gidiyor, dinliyor, gözlüyor ve destek oluyor.
-Yapabilecek misiniz?
-Babanın tecrübesi var, gençliğin verdiği enerji. Ben bu işi başaracağım!
Osman Gökçek'e iyi yolculuklar diliyoruz, ne diyelim başka!

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.