Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
PARTİLER'DE YEREL SEÇİM HEYACANI BAŞLADI
B. Ali KAVALCI
09/10/2013 - 15:30

30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanı, İl Genel Meclis ve Belediye Meclis Üyesi olmak isteyen kişilerin, YSK tarafından bu seçimlere katılacak olan siyasi partilerin yerel seçimler aday adaylığı müracaat çalışmaları ülkemizin genelinde olduğu gibi, Rize ilimiz ve ilçelerimizde de hız kazanmış bulunmaktadır.

            Rize Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar, sağına ve soluna almış olduğu İl yöneticilerinden Harun Mertoğlu, İsmail Soba, Muhammet Avcı, Ali Haydar Er, Himmet İstif ve Reşat Başkan ile birlikte, Rize'de görev yapan yazılı ve görsel medya mensuplarıyla  bir kaç gün önce yapmış olduğu kahvaltılı bilgilendirme toplantısında, "Siz değerli basın mensupları aracılığı ile 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için partimizin aday adaylığı müracaat takvimi ve süreç safahatı hakkında kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir araya gelmiş bulunmaktayız."diyerek, Ak Parti'den Belediye Başkan aday adaylığı için müracaatta bulunacak olan aday adaylarını ve kamuoyunu bilgilendirici önemli açıklamalarda bulundu.

       Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar konuşmasının başında Parti ve hizmet kadrolarıyla Rize'de yıllardır hizmet için yürüttükleri siyası mücadelelerinde, Rize'nin menfaati, milletin menfaati, Rize'de kardeşliğin, dayanışmanın, saygının, sevginin dışına çıkmamaya azamı özen gösterdiklerini, almış oldukları siyası terbiye gereği bu seçimde de, Ak Parti kadroları olarak süreç boyunca hiçbir şekilde bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonrada asla  gerginlik üretmeyeceklerini ve tamamıyla demokratik kültürün gereklerine icabet edecek şekilde sürece katkı vereceklerini ifade etti. İl Başkanı Ayart, "Ak parti, herkesin fikirlerini özgürce beyan edebildiği uzlaşmacı, çoğulcu ve nitelikli bir siyaset zemininin oluşmasına Rize ve genelinde tüm teşkilat kademelerimiz ile birlikte yardımcı olacağız. Beldeler de dahil olmak üzere tüm Belediye Başkanlığı aday adaylığı müracaatları il başkanlığımıza yapılacaktır. Belediye Meclis üyeliği ve İl genel meclis üyeliği müracaatlarını ise ilgili ilçe başkanlarımıza yapacaklardır. Halen belediye başkanı, belediye ve il genel meclis üyesi olarak görev yapmakta olanlardan aday olmayı isteyenlerin istifası ise gerekmemektedir. Şimdiden sürecin partimize, Rize'mize, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.."diye açıkladı.  

            Rize İl Başkan Hikmet Ayar, Ak Partiden aday adayı olmak isteyenleri parti üyesi olma zorunluluğunun  olmadığını, belli aralıklarla yapmış oldukları anket çalışmalarında Rize'nin bütün il, ilçe ve beldelerinde anket sonuçlarına göre seçimleri kazanacak durumda olduklarını, fakat seçimleri kazanmanın yanında Türkiye'de en yüksek oyu almış il olarak çalışmalarını, tek kalp, tek vücut, tek cihet olarak yürüttüklerini dile getirdi. İyi bir teşkilatçı geçmişi olan, çalışmalarında ve kişiliğindeki ciddiyeti ve bey efendiliği ile tanıdığımız, Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ve kurmay kadrosuna üstün başarılar diliyorum.   

    

2528 defa okunmuştur.
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon, Eren için ayakta
Sunay Akın'ın babası ebediyete uğurlandı
10 Ocak buluşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de gündemi değerle
Dinlenmeye geldi, gitmediği yer kalmadı!
Cumhurbaşkanı Pazar'da havalimanı inşaatını i
Erdoğan’dan hemşehrilerine sitem!
Irmak Ünal bekar hayatına alıştı
Çocuklar Duymasın'da FETÖ skandalı
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat