Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
Ben Sanıyordum ki
Dursun Ali YILMAZ
31/08/2013 - 23:24

Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey partiye, pardon federasyonu bütünleştirecek ve camiaya ya ağırlığını koyarak bir destan yazacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey öyle bir samimiyet duvarı örecekti ki, bütün müracaat eden dernekleri kapıda bekletmeyecek ve hepsini federasyon çatısı altında yer almasını sağlayacaktı ve hatta her derneğin aralarındaki bütünleşmeyi sağlayacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey en küçük bir şaşkınlık yaşamadan Trabzon’un İstanbul’daki camiasını ayağa kaldırıp kol kola girip Gürpınar’a gidip beraber horon oynayacaktı.
Ben sanıyordum ki...
-Nurettin Bey Trabzon’un her sorununa birinci dakikadan sahiplenip, hemen çözümü için Federasyon Yönetimini Temmuz ayının sıcağında Olağanüstü Toplantıya çağıracak ve olayın veya sorunun detaylarını enine boyuna masaya yatıracak ve en üst düzeyde Bürokrasiyi ayağa kaldıracaktı.

Ben sanıyordum ki...

-Nürettin BeyBahçelievler’den kalkıp her gün Fındık zade’ deki federasyon merkezine gelip makamında Trabzonluların dertlerine çare arayacaktı. Yoksula aş,İşsize iş,öğrenciye burs,Hastaya derman bulacaktı.
Ben sanıyordum ki...

— İşine geldiği davetine saatinden önce yerini alıp, gitmek istemediğine yardımcısını gönderme anlayışı içinde değil, Federasyon Başkanı sorumluluğu ve kibirden arınmış bir mütevazılık içinde her davete icabet edeceğini bekliyordum.
Ben sanıyordum ki...
- Okey partisi yerine,bilgi yarişması,Mangal partisi yerine ihtiyaç sahibi aileyi ziyaret, Önce kahvaltı ile başlayıp ziyaretin Kahveci’nin mezarında yerini almasını,Yayla şenliğine gittiği derneklerin federasyon çatısı altına almasını sağlayacağını.

Ben sanıyordum ki...
- Bakan Özak’ın Bahçelievler ziyaretinde sarmaş dolaş kucaklaşıp,Bakan’ın eline Trabzon sorunları dosyasını Özak’ın koltuğuna sıkıştıracağını,üstüne üstük isteklerine birde baskıcı olup,Trabzon’un sorunlarına dört elle sarılacağını diliyordum.

Ben sanıyordum ki...
-Geçmişe sünger çekip,Federasyon’un ve Dernekler Birliğinde görev yapmış insanlar ile bir araya gelip Trabzon adına hizmet için kırgınlıkların ortadan kaldırılıp,yeniden bölgenin abisi olan Trabzon ilini istanbul’da şaha kaldıracağını sanıyordum.

Ben sanıyordum ki

Nürettin Bey,bir dönem daha devem edecek ve koltuğu selefi Mustafa Demir'e devretmeyecek,önümüzdeki ay içinde yapmayı planladıkları Feshane hikayesini birlikte yazacaklar ve önümüzdeki yerel seçime kol kola gideceklerdi.

Ama gelecek yazımızda Ben sanıyordumki yazı dizimize Mustafa Demir ile devam edeceğiz  diyoruz.kısa bir hatırlatmayı yapmayıda ihmal etmıyoruz aşağıda okuyun saygılarımla

 

Ama ne yazıkkı  bütün bu yazdıklarımın hiçbir mühalesef gerçekleşmedi.Ben süreci özetledim.Umidim önümüzdeki süreçte bu yazdığımız olumsuzlukların olumlu bir yönde gelişme kaydeder.Böylece İstanbul’da bulunan Trabzonluların tek yürek ve tek yumruk olup,tipki Selçuk AYDIN’ın kazanmış olduğu başarıyı dernekler camiası olarak İstanbulda sağlamış olurlar.Trabzonlular adına Ümidimiz budur.Çünkü Ümid fakirin ilacıdır demiş Atalarımız.Saygılarım ile

 

  

 

 

 

  

2971 defa okunmuştur.
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon, Eren için ayakta
Sunay Akın'ın babası ebediyete uğurlandı
10 Ocak buluşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de gündemi değerle
Dinlenmeye geldi, gitmediği yer kalmadı!
Cumhurbaşkanı Pazar'da havalimanı inşaatını i
Erdoğan’dan hemşehrilerine sitem!
Irmak Ünal bekar hayatına alıştı
Çocuklar Duymasın'da FETÖ skandalı
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat