Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
Annesinin içine doğmuş!
14-08-2017 17:32
Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığı evlerini güvenlik güçlerine göstermeye giderken evinin önünde teröristlerin açtığı ateşle şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün ölümü annesi Ayşe Bülbül'ün içine doğmuş.

Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığı evlerini güvenlik güçlerine göstermeye giderken evinin önünde teröristlerin açtığı ateşle şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün ölümü annesi Ayşe Bülbül'ün içine doğmuş.

İlçenin Sukenarı Mahallesi Çatak mevkiinde taziyeleri kabul eden acılı anne Ayşe Bülbül, oğlu Eren'i kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığını ifade ederek "Eren'i ben anlatmakla bitirememe ki. Yoksul, garip çocuğumu nasıl anlatıyım. Benim Başbakan'dan ve bütün dünyadan istediğim Eren'inimin kanı yerde kalmasın" ifadelerini kullandı.

"Benimle sürekli şehit olacağını konuşurdu" diyen anne Bülbül "İki tane kardeşi İstanbul'da askerlik yaptı. 'İstanbul'da askerlik mi olur ben Doğu'ya gideceğim' derdi. Oğlum Doğu tehlikeli derdim, bana 'Olsun ben Doğu'da askerlik yapacağım. Şehit olup da geleceğim' derdi" diyerek oğlunun şehitlik özlemini anlattı.

Olay günü Eren'in orada olduğunu bilmediğini kaydeden annen Bülbül "Eren amcası ile fındık topluyordu. Peşinden telefon geldi. 'Sizin orada silah atılıyor' dediler. Ev köyün sonun benim orada niye silahlar atılıyor diye şüphelendim. Aradım Eren'imi telefonuna ulaşılamıyordu. Telefon çalışıyor ama kimse açmıyordu. Hemen anladım. Kara haber tez yayılır. Kimse demeden ben Eren'in öldüğünü anladım" diyerek oğlunun ölmünün içene doğduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını ve baş sağlığı dilediğini belirten anne Bülbül "Allah razı olsun. Ona çok çok teşekkür ederim. Ondan dileğim oğlumun kapının önündeki kanı yerde kalmasın. Vücudundaki bütün kan kapının önünde döküldü" dedi.

Anne Ayşe Bülbül, olaydan yaklaşık 1 ay önce evin yanında bulunan başka bir evin kapısının zorlandığını duyduğunu da belirterek "Yetkililer geldi bunu ayı açmaya çalışmış dediler" şeklinde konuştu.

"Oğlumu da keşke yanımda yaylaya getirseydim" diyen acılı anne "Sözün bittiği yerdeyim. Çarşamba akşam saatlerinde oğlumu fındık toplaması için amcasına bıraktım Cuma günü kara haberi geldi. Hareketli çocuktu. Hayatı odun taşıma ile başladı. Bana çok yardımcı olurdu" ifadelerini kullandı.

234 defa okunmuştur.
Trabzon, Eren için ayakta
Gazeteci Şükrü Kızılot hayatını kaybetti
Diğer Haberler
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lı teröristlerin erzak çaldığı evlerini güvenlik
Ediz Hun, Haber Aktüel'in konuğu
Bülent Çolak, Cüneyt İnay ve Çelik'ten sonra şimdi de Ediz Hun konuğum… Ediz Hun
Geniş Aile'den Ulvi'nin peşine polis düştü!
Geniş Aile'de Ulvi karakterini oynayan Bülent Çolak'tan Haber Aktüel'den Muaz Ka
Karadeniz müziğinin hırçın çocukları: Karmate
Karadeniz müziğinin yeşil, hırçın ve dalgalı çocukları, Haber Aktüel'in soruları
‘Selami Aykut Bahçelievler’de üçüncü partidir’
Araklı Halilli’den İstanbul Bahçelievler’e göç etti. 2014 yerel seçimlerinde mah
Hilmi Türkmen Başkanlığa Doğru
  -Hayır, arazi şartları müsait değil. Zaten böyle bir şeye gerek de yo
SİYASETTE KADIR TOPBAŞ'IN İSTIFA DEPREMİ
Pazar-Hemşin bölgesi turizm için önemli güzer
Gazeteci Şükrü Kızılot hayatını kaybetti
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon, Eren için ayakta
Sunay Akın'ın babası ebediyete uğurlandı
10 Ocak buluşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de gündemi değerle
Dinlenmeye geldi, gitmediği yer kalmadı!
Cumhurbaşkanı Pazar'da havalimanı inşaatını i
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat