Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
Giresun Federasyonuna Yeni Başkan
09-12-2015 09:59
Giresun Federasyonunun Eyüp Belediyesi Kültür merkezinde yapılan 3. Olağan kongresinde yeni Başkan Mehmet Kuğu oldu

İstanbul’da faaliyet yürüten hemşehri örgütlenmelerinin en kapsamlılarından olan ve yaptığı etkinlikler bakımından da örneklik teşkil eden Giresun Federasyonunun Eyüp Belediyesi Kültür merkezinde yapılan 3. Olağan kongresinde yeni Başkan Mehmet Kuğu oldu.

Genel kurula Ak parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, eski milletvekilleri Ünal Kacır, Turhan Alçelik, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı, Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Esenyurt Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahman Ada, Esenler Belediye Başkan yardımcısı Faruk Aydın, bürokratlar, iş adamları, STK başkanları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda basın mensupları katıldı.

6 yıldır Giresun Federasyon Başkanlığını yükselen bir grafikle yürüten Hasan Turan’ın milletvekili seçilmesinin ardından yapılan Giresun Sivil Toplum kuruluşlarının büyük ilgi gösterdiği genel kurulda tek liste halinde yapılan seçimi Mehmet Kuğu, kazanarak Giresun Federasyonunun yeni başkanı oldu.

Türkiye’de STK’lardan gelen ilk ve tek Milletvekili olarak büyük bir başarı öyküsü yazan Hasan Turan’ın genel kurula sunduğu faaliyet raporunda yapılan çalışmaların özetini sinevizyon eşliğinde anlattı.

Büyük kentlerdeki hemşehri örgütlenmeleri anlayışını mikro milliyetçilik çemberinin dışına taşıdıklarını dile getiren Hasan Turan; “Bir ayağı yerelde kalıp diğeri ile dünyaya uzanan, önemli sosyal sorumluluk projelerine imza atan Giresun Federasyonu hemşehri örgütlenmeleri adına sorumlu ve etkili bir STK örnekliği vermiştir” dedi.

Başan Turan; ”Etkinlikleriyle daima ilklere imza atan, İstanbul gibi bir metropolde örneklik teşkil edip gündem oluşturan federasyonumuz, bir ilke daha imza atarak içerisinden bir de milletvekili çıkarmıştır. Giresun Federasyonun yeni Başkanı Mehmet Kuğu ve yönetim kuruluna yeni dönemde başarılar diler, her daim yanlarında destekçisi olacağımı beyan etttiğimi ve görevi devralacak arkadaşlarımızdan çıtayı daha da yukarıya çıkarmalarını bekliyoruz. Yeni bir yapılanma biçimi ile toplumumuzun saygın kanaat önderlerini de bünyesine alarak danışma kurulları oluşturan, sadece bölgemizin değil ülke ve dünya gündemiyle de yakından ilgilenip sorunlara çözüm önerileri sunan bir STK anlayışı geliştirilip, yine ilklere imza atılarak yeni yollar kat edilmelidir” dedi.

Turan; “Kurulduğu günden beri yaptığı çalışmalarla büyük organizasyonlara imza atıp milyonlarca insanı bir araya getiren mili, manevi ve kültürel değerlerimizin tanıtımına katkı sağlayan, her platformda Giresun’un sorunlarını dile getirip çözüm önerileri sunan, yurt içi ve yurt dışında yaptığı insani yardım faaliyetleriyle mazlumların yanında yer alan federasyonumuzun  tüm yol arkadaşlarımdan ve hemşehrilerimi  helallik istiyorum ” dedi.

Yeni Başkan Mehmet Kuğu; "Gözünüz arkada kalmasın, çıtayı daha da yükseleceğiz" dedi.

Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu:

Asil üyeler:

Mehmet Kuğu, Faruk Aydın, Muhterem Memiş, Selçuk Bayram, Salim Öztürk, Zafer Tahmaz, Sebahattin Kayas, Abdullah Akgün, Fatih Aydın, Arif Dede, Temel Kahveci, Ali Alim, Ömer Yavuz, Ömer Özkaya, Ersoy Çıtlak, Tahir Şener Güneş, Yalçın Kaya Böber, Yaşar Güner, Mustafa Eren, Coşkun Çalık

Yedek Üyeler:

İbrahim Balcıoğlu, Murat Ay, İhsan Yüksel, Engin Güner, Hüseyin Kuruderi, Murat Bahat, Avni Aydın, Hüseyin Koca, Nebi Çamcı, Fahrettin Henden, Adem Bayram, Mustafa Sütçü, Özer Kahveci, Coşkun Toraman, Erdal Dalcı, İsa Dinç, Rahman Karahan, Öner Kuğu, Enes Şenlikoğlu, Mehmet Sevindik

Denetleme Kurulu Asil Üyeler:  Veysel Ekmen, Hüseyin Kurucu, Mustafa Aydın

Denetleme Kurulu Yedek Üyeler: Yaşar Parlak, Salih Kaçır, Resul Bilge

Alucra'dan 2 kişi Yönetimde..

Giresun Fedarayonunun yeni yönetiminde Alucralılar unutulmadı. Değerli bürokrat ve Eğitimci ağabeyimiz Arif Dede ile Giresun'un her türlü sosyal aktivitelerinde büyük rol sahibi olan Avni Aydın ağabeyimiz Giresun Fedarayonunun yeni döneminde görev aldılar.

Kendilerini ve yeni seçilen yönetimi tebrik ederiz.

 

 

 

 

 

 

 

1493 defa okunmuştur.
Feshane’de Büyük Skandal!
Asgari ücrette ikinci görüşme başladı!
Diğer Haberler
Çamlıhemşin yeni yüzüne kavuştu
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından desteklenen ve Çamlıhemşin Bele
Giresun Federasyonuna Yeni Başkan
Giresun Federasyonunun Eyüp Belediyesi Kültür merkezinde yapılan 3. Olağan kongr
Üsküdar'da sahipsiz arsalar kır çiçekleriyle donandı
Üsküdar’daki sahiplerinin ve sorumluların ilgilenmediği boş arsalar, belediyenin
İmamoğlu, Sarıgül’ü Makamında Misafir Etti
Beylikdüzü Belediye Başkanlığı önünde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu
Rize ve İlçelerinin Belediye Başkanları
30 Mart Yerel Seçimlerde Rize ve ilçelerinde Belediye Başkanlığını kazanan adayl
Ampülleri değiştirmezseniz patlar..
CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Sarıyer'de halk
SİYASETTE KADIR TOPBAŞ'IN İSTIFA DEPREMİ
Pazar-Hemşin bölgesi turizm için önemli güzer
Gazeteci Şükrü Kızılot hayatını kaybetti
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon, Eren için ayakta
Sunay Akın'ın babası ebediyete uğurlandı
10 Ocak buluşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de gündemi değerle
Dinlenmeye geldi, gitmediği yer kalmadı!
Cumhurbaşkanı Pazar'da havalimanı inşaatını i
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat