Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
Feshane’de Büyük Skandal!
05-12-2015 07:49
Feshane’de bugün resmi açılışı yapılan Trabzon Tanıtım Günleri’nde yöresel gıda ürünlerinin satışına izin verilmedi.

Feshane’de düzenlenen yöre günleri etkinliklerinin, özellikle Karadeniz vilayetlerinin organizasyonlarında ziyaretçilerin önemli bir bölümünün ziyaret sebebi olan yöresel gıda ürünlerini satmak için standlarda yerlerini almaya hazırlanan satıcı firmalar kötü bir sürprizle karşılaşıp şoke oldular.

Feshane’de her yıl stand kiralayıp satış yapan bir satıcının görüşlerine başvurduk ve kendisinden şu açıklamaları dinledik.

“Geçtiğimiz günlerde Feshane’de düzenlenen Sinop Günleri’nde bir vatandaş yediği peynirden ötürü gıda zehirlenmesi yaşamış ve bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi açık gıda satışını yasaklamış. Bizim bundan haberimiz yoktu. Benim tahminim, TDF yetkilileri Trabzon Günleri başlayana kadar problemi çözebiliriz diye düşündüler. Fakat oraya gittiğimizde kamyonların kapısının bile açılmaması emriyle karşılaştık. Ben ve benim gibi başka esnaf arkadaşlar ortalama beşer ton mal getirdik. Personel, ulaşım ve konaklama masrafları boşuna gitti. Benim ürünlerimin tamamı doğal, gıda standartlarına uygun ve bütün şartlara haiz durumda.”

"Belli ölçü ve kurallar getirilir, onlara uyanlara izin verilir uymayana verilmez. Bunu anlayabiliriz ama hiç haber vermeden, biz kalkıp buralara kadar gelmişken böyle bir muameleyle karşılaşmak kabul edilebilir değildir."

Trabzon çöpe atıldı!

Trabzonlu bakanlarımız, vekillerimiz, sivil toplum kuruluşu yetkililerimiz arkamızda durmamışlar, haklarımızı savunmamışlardır. Seçim öncesi Trabzon’u ilçe ilçe gezip, bol bol vaat vermelerinin bir anlamı yoktur. Böyle bir günde bizi yalnız bırakmışlardır. Feshane’de Trabzonlu olmayan, kalite standardı düşük mal satanlar da vardı. Fakat biz hem Trabzonluyuz hem de mamullerimizin kalitesi tescilli ve ortada. Feshane’de Trabzon çöpe atılmıştır.”

Biz de zor durumda kaldık

Trabzon Dernekleri Federasyonu’nun bir yönetim kurulu üyesi de Karadeniz Manşet’e verdiği demeçte “Zehirlenme hadisesi sonrası açık gıda satışının yasaklandığını biliyorduk. Bununla beraber başkanımız Mustafa Demir Trabzon Günleri için izin almıştı. Fakat son gün Bel-Tur müdürü ‘ben imzalamam’ diye kestirip atmış. Biz de zor durumda kaldık” şeklinde konuştu.

Feshane etkinliklerinde ağırlıklı ziyaret sebebi yöresel gıda satışının yapılmayacak olmasının Trabzon Günleri’ne ilgiyi etkileyip etkilemeyeceği merak konusu.

Karadeniz Manşet 

1353 defa okunmuştur.
Feshane'de Trabzon Günleri Başladı
Giresun Federasyonuna Yeni Başkan
Diğer Haberler
Feshane’de Büyük Skandal!
Feshane’de bugün resmi açılışı yapılan Trabzon Tanıtım Günleri’nde yöresel gıda
KANCA’DAN TÜRK KIZILAYI'NA 61 ÜNİTE KAN BAĞIŞI
KTÜ Sürmene Abdullah Kanca Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü öğrencileri ve personeli
Kuzeyyıldızı TS, Trabzon Federasyonuna Katıldı
TS Başkanı İE. Hacıosmanoğlundan sonra Kuzeyıldızı TS Başkanı İ. Öksüzde TDF ile
TRABZON BAYRAKTAR’I BEKLİYOR
Trabzon yeniden Erdoğan Bayraktar heyecanı yaşıyor. 
Trabzonluları Patentle yöneten zihniyetin....
Trabzon Dernekleri Federasyonu, Trabzon’un Kurtuluşu Etkinlikleri için çalışmala
Trabzon'da 'kadın' konuşuldu
TRABZON'DA 'KADIN' KONUŞULDU... Trabzon Belediyesi, üç gün süren etkinliğe ev sa
Gazeteci Şükrü Kızılot hayatını kaybetti
Annesinin içine doğmuş!
Trabzon, Eren için ayakta
Sunay Akın'ın babası ebediyete uğurlandı
10 Ocak buluşması
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de gündemi değerle
Dinlenmeye geldi, gitmediği yer kalmadı!
Cumhurbaşkanı Pazar'da havalimanı inşaatını i
Erdoğan’dan hemşehrilerine sitem!
Irmak Ünal bekar hayatına alıştı
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat