Günün Haberleri Sitene Ekle Mekânlar Oteller Rehber Seri İlanlar Hakkımızda İletişim
Ana Sayfa Dünya English News Güncel Politika Ekonomi Spor Röportaj Hemşininsesi Sağlık Çalışma Hayatı
Gazete Manşetleri Foto Galeri Video Galeri Yerel Yönetimler Kim Kimdir Kültür&Sanat İstanbul Trabzon Rize Artvin Giresun Ordu
Bakan'dan Sedat Peker açıklaması!
01-12-2015 21:14
Mahir Ünal, Sedat Peker'e ilişkin kurultayla bakanlık arasında 'ilgi bulunmadığını' bildirdi.

Hakkında mahkemece verilmiş ve kesinleşmiş "organize suç örgütü lideri" hükmü olan Sedat Peker'e "Türklük Hakanı" unvanı verilen "kurultayda," eski Kültür Bakanı Yaşar Topçu da konuşma yapmıştı. Kurultay haberlerinin basında geniş yer alması üzerine, yeni Kültür Bakanı Mahir Ünal, Twitter'dan bir açıklama yaparak, kurultayla bakanlık arasında "ilgi bulunmadığını" bildirdi. Bakan Ünal konuyla ilgili şu tweet'i attı: 

29 Kasım pazar günü İstanbul Ataşehir'de gerçekleştirilen Dünya Karapapak Türkleri 1. Kurultayı ve Kültür Etkinlikleri sırasında sahnede bulunan ve sponsorların logolarının yer aldığı dekorda, Kültür Bakanlığı'nın da logosu yer almıştı. Peker'e "Türklük Hakanı" unvanı verilen kurultaya, Kültür Bakanlığı görevini bir hafta önce devreden, eski bakan Yaşar Topçu da katılmış, hatta bir de konuşma yapmıştı. 

Türkiye'nin, 'kızıl elması'nın Adriyatik'ten Çin Seddi'ne uzanan bir Türk-İslam Birliği olduğunu söyleyen Topçu, "Türkmen Dağı'nda Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimizin canı tende olduğu sürece topraklarını düşmana vermeyecekler. Bu kurultaydan hepiniz adına onlara selam gönderiyorum ve dünyadaki tüm Tük milletinin kalbinin onlarla olduğunu belirtmek istiyorum" demişti. 

AK PARTİLİ VEKİLLER DE VARDI 

Kurultaya, AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğu, AK Parti Kars Milletvekili Selahattin Beyribey'in yanı sıra 10 ülkeden 30 akademisyen, 25 sanatçı, 50 şair ve yazar ile çok sayıda kanaat önderi katılmıştı. 

Kurultay'da "Türklük Hakanı" ilan edilen Sedat Peker de, yaptığı konuşmada, Kültür eski Bakanı Yaşar Topçu'dan övgüyle bahsederek, şöyle demişti: 

“Eskiden bizim insanlarımız maalesef ki çok cesur değillerdi. Ancak son zamanlarda baktığımızda bizim insanlarımız içerisinde artık farklı nitelikte insanlar çıktı. Bu konuşmamı şöyle düzeltmek istiyorum. Belli bir makama gelmiş olan insanların içerisindeki bizim insanlarımız cesur değildi. Dava adamları her zaman cesurdur. Ama belli bir makama geldikten sonra bizim insanlarımız maalesef ki cesaretlerini kaybediyorlardı. Cennet mekan Abdullah Çatlı abinin kabrinde Yaşar Topçu Bakanımızı gördüğüm zaman basında kendi kendime şöyle demiştim. Bu kader artık değişiyor. Sayın Bakanımızı ben ilk defa burada tanıdım.” 

1137 defa okunmuştur.
Obama'dan Paris'te Türkiye açıklaması
Adaylar Biraraya Geldi
Diğer Haberler
İstanbullulara müjde!
İstanbul'da yaşayan vatandaşların çilesi haline gelen "Mahmutbey gişeleri" biraz
Tarihi güne 30 gün kaldı!
İstanbul trafiğini rahatlatması planlanan yeni geçidin hazırlıkları tüm hızıyla
Tecavüzcüsü ile evlendirilen Nurcihan konuştu
“Yaşım küçüktü ama hayat beni çok büyüttü” diyen Nurcihan, ne anneliği ne çocukl
Şehit kaymakamın yerine o atandı
Derik Kaymakamlığına Gümüşhane Torul Kaymakamı Hakan Kafkas atandı.
21 Kasım'da İstanbul'da kesinti
İstanbul'da 21 Kasım'da 8 ilçede elektrik kesintisi yaşanacak.21 Kasım'da İstanb
İnternet Medyası Derneği genel kurulu yapıldı!
İnternet Medyası Derneği, Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi. Başkan
10 yeni havalimanı müjdesi!
İstanbullulara müjde!
Tarihi güne 30 gün kaldı!
Tecavüzcüsü ile evlendirilen Nurcihan konuştu
Şehit kaymakamın yerine o atandı
21 Kasım'da İstanbul'da kesinti
Başkan Aykut 'Herkesi Kucaklamaya Geldik
İnternet Medyası Derneği genel kurulu yapıldı
İnternetten sahte ilaç skandalı!
Kastamonu Belediye Başkanı köçekliği yasaklad
 BAĞLANTILAR
Güncel Siyaset Yerel Ekonomi Spor
Ana Sayfa Hakkımızda İletişim
Tüm hakları saklıdır 2012 ® Medya Karadeniz
Yazılım : Networkbil.net
Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat